ODCINEK #011
28.01.2020 | czas trwania 1:01:39

Zmyślne miasto, jako koncepcja jakości życia.

ROZMAWIAJĄ:
ARTUR RATUSZYŃSKI, MARIUSZ RECZYŃSKI I MICHAŁ HAMERA

O czym mówimy?

Kilka dni temu internetem wstrząsneła wiadomość, iż Szczecin jest jednym z najszybciej rozwijających się miast w na świecie (Ba! wyprzedziliśmy m.in. Pragę i Barcelonę). Jedni przecierali oczy ze zdumienia, drudzy poczuli dumę, a jeszcze inni otrzymali świetną inspirację do memów i żartów.

Aby sprawdzić jak to wygląda w praktyce postanowiliśmy do naszego studia zaprosić Artura Ratuszyńskiego, którego możemy w 100% określić mianem miastoholika. Artur uwielbia Szczecin i uwielbia działać na rzecz jego rozwoju i promocji.

Rozmawiamy o tym skąd takie wysokie miejsce w rankingu (i czy może być jeszcze lepiej) jak nasze miasto będzie się zmieniać w najbliższym czasie, gdzie zabije nowe serce Szczecina oraz czy możliwe jest życie w mieście bez samochodów. Zapytamy także co w nim lubi a czego nie i co by tutaj jeszcze wprowadził.

Posłuchajcie rozmowy o Szczecinie 2020.

PRZYDATNE LINKI z odcinka

Informacja nt. rankingu miast 2019 – link

GOŚĆ ODCINKA

Artur Ratuszyński

Artur Ratuszyński

Rocznik 1973. Szczecinianin, mieszczanin, doradca prezydenta Szczecina. Pierwszą gazetę założył mając 8 lat. W „Kurierze Szczecińskim” największej gazecie na Pomorzu Zachodnim przeszedł wszystkie szczeble, od współpracownika, przez reportera po kierownika działu miejskiego i komentatora. Po 25 latach odszedł z dziennikarstwa i założył firmę S-Movens zajmującą się public relations. Jako ekspert zewnętrzny uczestniczył w aktualizacji strategii rozwoju miasta Szczecina. Jako PR-owiec prowadził na zlecenie gminy Szczecin komunikację największego w Polsce konkursu architektoniczno-urbanistycznego na zagospodarowanie 200 hektarów centrum miasta, oraz doradza stowarzyszeniu metropolitalnemu w informowaniu na temat budowy Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej - inwestycji, której wartość przekracza 740 milionów złotych. Współpracuje ze szczecińskimi uczelniami i stowarzyszeniami pozarządowymi przygotowując i prowadząc debaty publiczne. Współtworzył w 2018 roku program rozwoju smart city Szczecin. Od 2019 doradca prezydenta Szczecina do spraw strategii i rozwoju. Uczestniczy w procesie aktualizacji Strategii Rozwoju Szczecina 2025. Interesuje się i uczy storytellingu, zarządzania kryzysowego i rozumienia mediów tradycyjnych w dobie rewolucji cyfrowej. Ambasador Design Thinking oraz fan Apple, Big Data i Elona Muska.

WARTO KLIKnąć

SŁUCHAJ NAS NA

ODCINEK DO PRZECZYTANIA

Ukryj transkrypt

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o